26.09.2018  |  Region Pojizeří

Podzimní výstava v Březovicích

Březovice/Březovice/ Ve dnech 22. a 23. září 2018 se konala tradiční podzimní výstava ovoce a zeleniny, spojená s prodejem medu, květin, zeleniny i ovoce a s bohatým kulturním programem. Senátor Jaromír Jermář, jako v minulých letech, převzal i ve svém posledním funkčním senátorském období záštitu nad touto velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou podzimní výstavou. Podzimní výstavu pořádá obec Březovice ve spolupráci s místními zahrádkáři, kteří dodávají na výstavu své výpěstky.

Přečteno 480xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

28.08.2018  |  Region Pojizeří

Cyklovýlet se senátorem Jermářem

Cyklojízda /Mnichovo Hradiště/ Cyklovýlet se senátorem Jaromírem Jermářem, tentokrát po okolí Mnichova Hradiště, se konal v sobotu 8. září 2018. Na čtyři desítky účastníků čekalo cykloputování začínající na náměstí v Mnichově Hradišti a následnou zastávkou v Klášteře Hradišti nad Jizerou s prohlídkou pozůstatků cisterciáckého opatského chrámu a kostela Narození Panny Marie. Mezi dalšími navštívenými místy byla Dolní Bukovina, Borovice a Podvicmanov s připomínkou Josefa Düricha a mlynářství na Zábrdce. Dalšími zastávkami v obcích Strážiště a Neveklovice, Mohelnice nad Jizerou s románským kostelem Nanebevzetí Panny Marie, Sychrov se zříceninou hradu Zásadka, Podolí s kaplí svatých Cyrila a Metoděje, Hoškovice s pomníkem obětem první světové války, Dneboh  s barokní kaplí a sochou svatého Václava. V Olšině s výhledem na Drábské světničky byl poslední senátorský cyklovýlet zakončen.

Přečteno 524xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

19.03.2018  |  Region Pojizeří

Slavnostní setkání v den výročí narození prezidenta Masaryka

TGM

/Dobrovice/ Ve středu 7. března 2018 v 16 hodin se na Palackého náměstí v Dobrovici uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Během slavnostního setkání položil k soše prezidenta Osvoboditele kytici také senátor Jaromír Jermář. Akci pořádala Jednota Československé obce legionářské v Mladé Boleslavi, město Dobrovice a dobrovické zájmové spolky.

Přečteno 600xTrvalý odkazKomentáře (0)
FotogalerieText

19.03.2018  |  Region Pojizeří

Mezinárodní den žen v Bělé pod Bezdězem

mdž/Bělá pod Bezdězem/ Sociální demokraté v Bělé pod Bezdězem připravili v pátek 9. března 2018 oslavu Mezinárodního dne žen, která se uskutečnila v jídelně základní školy v Máchově ulici. Během odpoledne vystoupila novinářka Eva Zahradnická, římskokatolický farář Kamil Škoda a senátor Jaromír Jermář, který přítomné dámy seznámil se svou prezentací méně známých památek Pojizeří. Slavností odpoledne hudebně doprovodil Pavel Bureš.

Přečteno 626xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

22.01.2018  |  Region Pojizeří

Slavnostní představení 6. ročníku odborné konference

konference/Praha-Senát/ Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky uspořádal ve čtvrtek 18. ledna 2018 za odborné podpory Služby a školení MB, z. s., a Mladoboleslavské univerzity 3. věku a volného času seniorů slavnostní představení 6. ročníku odborné konference „Vzdělávání 3. věku – příležitost pro společnost“. Jednání konference zahájil místopředseda senátního výboru, senátor Jaromír Jermář a ředitel konference Ivo Rašín. Konference byla setkáním odborníků, kteří se systematicky zabývají vzděláváním seniorů na akademické půdě vysokých škol, ve vzdělávacích institucích, v prostředí knihoven, muzeí, škol apod. Cílem je výměna a shrnutí zkušeností z oblasti vzdělávání seniorů, které je významné nejen pro ně samotné, pro jejich rodiny, společnost, ale i pro možnost jejich uplatnění na pracovním trhu. Výsledkem je nejen vzdělávací, ale také společenský efekt. Odborná konference zaměřená na vzdělávání seniorů se uskuteční ve čtvrtek 15. února 2018 v Mladé Boleslavi.

Přečteno 547xTrvalý odkazKomentáře (0)
FotogalerieText

04.12.2017  |  Region Pojizeří

Senátor Jermář ocenil v Mladé Boleslavi dárce krve

dárci krve 2017/Mladá Boleslav/ Čtvrtek 30. listopadu 2017 patřil v mladoboleslavském kostele sv. Bonaventury slavnostnímu předávání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve. Pořádající organizací byl Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav pod vedením Jana Rygera a za účasti zástupců Klaudiánovy nemocnice, ředitele Ladislava Řípy a Radky Schul, lékařky hematologicko-transfúzního oddělení a také dlouholetého dárce krve, senátora Jaromíra Jermáře. Senátor Jermář ve svém projevu zmínil symboliku ocenění dárců krve právě v kostele sv. Bonaventury, v místě spojeném s Jednotou bratrskou, který je jednou z nositelek českého humanismu. Dárcovství je podle senátora Jermáře velice humánním činem a proto všem oceněným poděkoval.

Přečteno 642xTrvalý odkazKomentáře (0)

21.09.2017  |  Region Pojizeří

Podzimní výstava v Březovicích pod záštitou senátora Jermáře

Březovice 2017/Březovice/ V sobotu 30. září a v neděli 1. října 2017 pořádá obec Březovice tradiční podzimní výstavu nad níž převzal záštitu senátor Jaromír Jermář. Na podzimní výstavě budou k vidění zahrádkářské výpěstky - ovoce, zelenina, květiny, lovecké trofeje březovických myslivců a výstavu doplní také kulturním programem nebo tématická nabídka regionálních výrobců a prodejců.

Přečteno 731xTrvalý odkazKomentáře (0)
Text

21.09.2017  |  Region Pojizeří

Setkání s Jaromírem Jermářem v Turnově

setkání s osobností/Turnov/ Městská knihovna Antonína Marka v Turnově pořádá v pondělí 25. září 2017 od 18 hodin, v budově základní školy v Alešově ulici Turnov II, setkání se senátorem Jaromírem Jermářem, který v rámci programu setkání s osobností představí s sdělí své osobní zkušenosti, postoje a názory.

Přečteno 804xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

11.09.2017  |  Region Pojizeří

Prackovská pouť 2017

Prackov/Mírová pod Kozákovem - Prackov/ Senátor Jaromír Jermář zavítal v neděli 10. září 2017 na oslavu pouti v osadě Prackov na Kozákově. Pouť s bohatým kulturním programem, který probíhal na prostranství před kaplí Panny Marie, byla hojně navštívenou společenskou událostí. Mezi vystupujícími byla skupina "Pěti příčných fléten ZUŠ Turnov" pod vedením Moniky Szántó, Folklórní soubor Horačky z Podještědí a také flašinetář Václav Janeček nebo písničkářka Maruška Špačková-Ouhrabková. Pouť pořádal Spolek přátel prackovské kapličky, kdy místní nadšenci připravili domácí občerstvení, stánky s regionálními produkty, pravou staročeskou střelnici nebo jízdu dětí na koních.

Přečteno 788xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

1 2 3 4 .. 14  » »»

Navigace

Anketa

Jaký je Váš názor na principy inkluzivního vzdělávání?
  3 %
  52 %
  45 %
Hlasovalo 20406 lidí.
Česká strana sociálně demokratická

Tiskové zprávy

07.08.2017
TISKOVÉ AVÍZO - vernisáž senátní výstavy Jiřího Lode „Kostely a kaple Českého ráje v akvarelu“
Senátor Jaromír Jermář zahájí v úterý 8. srpna 2017 výstavu výtvarníka Jiřího Lode, Kostely a kaple Českého ráje v akvarelu. Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční v Předsálí Jednacího sálu Senátu Parlamentu České republiky v úterý 8. srpna od 17. hodiny. Vstup z Valdštejnské ulice přes recepci A. Výstava akvarelů Jiřího Lode se koná pod záštitou senátora Jaromíra Jermáře a k vidění bude v prestižních prostorách Senátu do pondělí 21. srpna 2017.
 
03.01.2016
Senátorské kanceláře v regionu
Mladá Boleslav Hrad 1 - Staroměstské náměstí (správní budova Muzea Mladoboleslavska), každé pondělí 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00. Turnov, Skálova 71 - budova Muzea Českého ráje, přízemí, každé 1. a 3. úterý v měsíci 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00.
 

Kalendář akcí

23.09.2016
Plán akcí 23. 9. - 7. 10. 2016
Aktuální výběr z programu senátora Jaromíra Jermáře:
 
16.06.2015
Plán akcí 15. 6. - 28. 6. 2015
Aktuální výběr z programu senátora Jaromíra Jermáře:
 

3 nejčtenější

16.09.2006
Krásná vyhlídka
   „Boleslav, Boleslav, překrásné město" zpívá se v lidové písni. K jedné z těchto částí „překrásného města" patří bezesporu, jak již napovídá název, Krásná vyhlídka. Nádherný výhled do parku Štěpánka, na kostel sv. Havla a dále na ostroh nejstarší části města s hradem vznikl novou zástavbou při jedné z nejrušnějších mladoboleslavských ulic v 60. letech minulého století.
 
29.12.2006
Legionářská schůze v senátorské kanceláři
 Jedněmi z prvních návštěvníků regionální senátorské kanceláře, ještě před jejím oficiálním otevřením, byli zástupci Československé obce legionářské - Jednoty Mladá Boleslav. Sešli se zde v odpoledních hodinách pátku 22. prosince na pravidelnou legionářskou schůzi.
 
15.08.2006
Úvodní proslov při odhalení pomníku T. G. Masaryka a E. Beneše
"Přál bych si, aby dnes odhalený pomník nás posiloval v boji proti bezpráví a negativním jevům ve společnosti."