01.05.2012  |  Odborná činnost

Přednáška a beseda s občany Benátek nad Jizerou

Benátky nad Jizerou/Benátky n./J./ V úterý 24. dubna 2012 přijal senátor Jaromír Jermář pozvání Spolku přátel a rodáků do Benátek nad Jizerou. V sále Záložna Jaromír Jermář přednášel o osudech a součastném životě českých krajanů v Brazílii a Paraguayi. Přednášku a následnou besedu navštívilo na 60 občanů.

Přečteno 1548xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

23.09.2011  |  Odborná činnost

Se senátorem po zajímavých památkách v regionu

KlášterPředseda senátního výboru pro kulturu a vzdělávání Jaromír Jermář pořádal v rámci Dnů evropského dědictví 2011 cyklistický výlet po zajímavých památkách v okolí Mnichova Hradiště.


Přečteno 2032xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

24.11.2010  |  Odborná činnost

Jaromír Jermář v Českém rozhlase o adventních zvycích

rozhlasJaromír Jermář bude ve čtvrtek 25. listopadu po 11. hodině hostem dopoledního vysílání Českého rozhlasu Region Středočeský kraj. Hovořit bude o adventní době spojené s řadou zvyků a pověr v české lidové kultuře.

Pořad si můžete naladit na:

http://www.rozhlas.cz/strednicechy/vysilace/

nebo v živém internetovém vysílání:

http://projekty.rozhlas.cz/prehravacwma4/?stanice=strednicechy

Přečteno 1729xTrvalý odkazKomentáře (0)

17.06.2010  |  Odborná činnost

Výročí smrti Jaromíra Nechanského a Veleslava Wahla

Dne 16. června 1950 byli popraveni po nezákonném procesu mjr. Jaromír Nechanský a Veleslav Wahl.

Přečteno 3462xTrvalý odkazKomentáře (0)

07.12.2009  |  Odborná činnost

Senátor, který se šidí o 20 % svého platu

Rozhovor časopisu FOLKLOR se senátorem Jaromírem Jermářem.

Svůj čas nevěnuje jenom práci, i když říká, že práce je jeho koníčkem. O historii, lidové kultuře a životě našich předků přednáší i ve volném čase nejen mezi občany, ale podílí se také na tvorbě řady pořadů v rozhlasových i tištěných médiích. Spolupracuje s národopisnými soubory a pomáhá organizovat různé společenské akce. Zajímá ho historie vystěhovalectví a je v kontaktu s mnoha krajany i zahraničními krajanskými spolky. Váží si všech, kteří bojovali za svobodu naší země, k jeho zájmům patří historie československých legií v první světové válce...
Ze stručné charakteristiky zájmů senátora Jaromíra Jermáře, předsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu P ČR, lze sice vyčíst hodně, ale...

Přečteno 2329xTrvalý odkazKomentáře (0)

01.12.2009  |  Odborná činnost

Jaromír Jermář na ČRo Region

cro /Praha, Středočeský kraj/ Historik a politik Jaromír Jermář seznámí v dopoledním vysílání Českého rozhlasu Region s adventními zvyky a tradicemi nejen ve Středočeském kraji.

Český rozhlas Region, Středočeský kraj, úterý 1. prosince 11 hodin.

Přečteno 2142xTrvalý odkazKomentáře (0)

11.08.2009  |  Odborná činnost

Jaromír Jermář přednášel o loupežníku Babinském

babinsky/Bělá pod Bezdězem/ Muzeum v Bělé pod Bezdězem v rámci pravidelného cyklu besed a přednášek, které pořádá každé druhé pondělí v měsíci, pozvalo v pondělí 10. srpna 2009 historika a politika Jaromíra Jermáře, aby vedl besedu o mýtech a pravdách života nejznámějšího českého loupežníka Václava Babinského. V pondělní podvečer se tak sešly téměř tři desítky zájemců o vyprávění a postřehy ze života známé, mytizované i nechvalně proslulé postavy 19. století. Besedu Jaromír Jermář zpestřil také ukázkami zaznamenaných lidových podání o loupežníku Babinském.

Senátor Jermář se v rámci své odborné činnosti dlouhodobě věnuje této historické postavě, která je spjata s regionem Mladoboleslavska.


Přečteno 2165xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

11.08.2009  |  Odborná činnost

Senátor Jermář na výstavě Zapomenuté klenoty v krajině - Stezky pokory a naděje

proBohemia/Praha, Ministerstvo kultury ČR/Senátor Jaromír Jermář navštívil ve středu 5. srpna 2009 vernisáž výstavy Pro Bohemia - Zapomenuté klenoty v krajině, Stezky pokory a naděje. Výstava, která se koná v Galerii Ministerstva kultury v Nostickém paláci na Maltézském náměstí v Praze pod záštitou ministra kultury ČR, je v současnosti prezentací projektu Občanského sdružení PRO BOHEMIA Zapomenuté klenoty v krajině a Stezky pokory a naděje. Expozice pojednává o památkách drobné sakrální architektury, kterými je česká, moravská i slezská krajina ve velké míře obohacena. Cílem projektu je na památky upozornit, zajistit jejich mapování a postupnou obnovu.

 

Přečteno 1966xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

14.06.2009  |  Odborná činnost

Znovuotevření Lužického semináře

lseminář/Praha, Malá Strana/ V sobotu 13. června 2009 byl za přítomnosti senátora Jaromíra Jermáře, představitelů Domowiny, zastřešující organizace všech Lužických Srbů, členů společnosti přátel Lužice a hostů, slavnostně znovuotevřen Lužický seminář v Praze na Malé Straně. Společnost přátel Lužice se tak po roce 2002, kdy byl objekt, včetně Hórnikovy knihovny zatopen, navrátila po mnoha jednáních zpět do těchto prostor, včetně knihovních fondů. Slavnostní program v podobě přednášek, osobních vzpomínek na pobyt lužických studentů v semináři, hudební vystoupení dudáků z Lužice i videoprojekce byl pěknou připomínkou bohaté historie vzájemné spolupráce Čech a Lužice. Slavnostního dne se zúčastnili také zástupci z Mladoboleslavska, kteří založili okresní odbor Společnosti přátel Lužice.

Senátor Jermář dlouhodobě pracuje na prohlubování vzájemných kontaktů Čechů a Lužických Srbů a tuto problematiku má ve své dikci také senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, kterého je předsedou.

Přečteno 2356xTrvalý odkazKomentáře (0)

24.03.2009  |  Odborná činnost

Řada besed a přednášek s Jaromírem Jermářem

u3vV prvním čtvrtletí tohoto roku zaznamenáváme u senátora Jaromíra Jermáře zvýšený počet přednášek či besed s občany.

Dne 16. února přijal pan senátor pozvání Domu s pečovatelskou službou v Mladé Boleslavi a místním klientům připomněl zajímavé tradiční velikonoční zvyky na Mladoboleslavsku. Stejné téma měla pak přednáška v Dolním Bousově, která se uskutečnila 26. února. Dne 7. března pak uspořádala Místní organizace ČSSD v Mnichově Hradišti besedu s Jaromírem Jermářem pro občany Veselé. Kroužek přátel Mladoboleslavska uspořádal přednášku senátora Jermáře na téma československé legie 9. března v Praze. Na téma okupace českých zemí německým vojskem diskutovali se senátorem členové Klubu důchodců Auto Škoda 16. března v KD v Mladé Boleslavi. Opět v duchu velikonočních tradic v regionu se nesla přednáška Jaromíra Jermáře 17. března v Mladé Boleslavi, kterou uspořádala Univerzita 3. věku.

Přečteno 2198xTrvalý odkazKomentáře (0)
Fotogalerie

1 2 3 4 5  » »»

Navigace

Anketa

Jaký je Váš názor na principy inkluzivního vzdělávání?
  5 %
  22 %
  74 %
Hlasovalo 12500 lidí.
Česká strana sociálně demokratická

Tiskové zprávy

07.08.2017
TISKOVÉ AVÍZO - vernisáž senátní výstavy Jiřího Lode „Kostely a kaple Českého ráje v akvarelu“
Senátor Jaromír Jermář zahájí v úterý 8. srpna 2017 výstavu výtvarníka Jiřího Lode, Kostely a kaple Českého ráje v akvarelu. Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční v Předsálí Jednacího sálu Senátu Parlamentu České republiky v úterý 8. srpna od 17. hodiny. Vstup z Valdštejnské ulice přes recepci A. Výstava akvarelů Jiřího Lode se koná pod záštitou senátora Jaromíra Jermáře a k vidění bude v prestižních prostorách Senátu do pondělí 21. srpna 2017.
 
03.01.2016
Senátorské kanceláře v regionu
Mladá Boleslav Hrad 1 - Staroměstské náměstí (správní budova Muzea Mladoboleslavska), každé pondělí 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00. Turnov, Skálova 71 - budova Muzea Českého ráje, přízemí, každé 1. a 3. úterý v měsíci 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00.
 

Kalendář akcí

23.09.2016
Plán akcí 23. 9. - 7. 10. 2016
Aktuální výběr z programu senátora Jaromíra Jermáře:
 
16.06.2015
Plán akcí 15. 6. - 28. 6. 2015
Aktuální výběr z programu senátora Jaromíra Jermáře:
 

3 nejčtenější

16.09.2006
Krásná vyhlídka
   „Boleslav, Boleslav, překrásné město" zpívá se v lidové písni. K jedné z těchto částí „překrásného města" patří bezesporu, jak již napovídá název, Krásná vyhlídka. Nádherný výhled do parku Štěpánka, na kostel sv. Havla a dále na ostroh nejstarší části města s hradem vznikl novou zástavbou při jedné z nejrušnějších mladoboleslavských ulic v 60. letech minulého století.
 
29.12.2006
Legionářská schůze v senátorské kanceláři
 Jedněmi z prvních návštěvníků regionální senátorské kanceláře, ještě před jejím oficiálním otevřením, byli zástupci Československé obce legionářské - Jednoty Mladá Boleslav. Sešli se zde v odpoledních hodinách pátku 22. prosince na pravidelnou legionářskou schůzi.
 
15.08.2006
Úvodní proslov při odhalení pomníku T. G. Masaryka a E. Beneše
"Přál bych si, aby dnes odhalený pomník nás posiloval v boji proti bezpráví a negativním jevům ve společnosti."